Čo sú LED žiarovky E27?

Čo je žiarovka E27?

Žiarovka E27 je jednou z najbežnejších žiaroviek, ktoré dnes máme v našich domovoch.

žiarovka

Je známa aj ako Edisonova žiarovka s veľkou objímkou na skrutky (27 milimetrov).

E27 označuje zásuvku, upevnenie, ktoré zaskrutkujete do osvetľovacieho zariadenia.

Žiarovka s objímkou E27 bude mať vždy rovnakú základňu, ale tvar žiarovky sa môže samozrejme líšiť.

LED žiarovky E27 sú priamou náhradou za staršie 27 mm Edison patentované žiarovky so závitom, ale rozdiel v tomto modeli spočíva v tom, že je teraz oveľa účinnejší ako kedykoľvek predtým bez toho, aby to malo vplyv na množstvo svetla, ktoré z neho získate.

Tieto žiarovky prichádzajú v rôznych príkonoch a odtieňoch svetla a nie je pochýb o tom, že ak chcete urobiť niečo pre životné prostredie, mali by ste sa pozrieť na prepínanie hneď teraz.

Efektivita LED

Ak chcete začať, je dobré sa pozrieť na ako efektívne sú, aby vám pomohli presvedčiť vás, že sú to žiarovky, ktoré by ste sa mali pozrieť na inštaláciu v domácnosti.

Vo všeobecnosti sa na ne pozeráte vyše 50 000 hodín, kým ich treba vymeniť, ale najlepšie je, že dokážu spotrebovať až o 90% menej energie a uvidíte, ako vám to ušetrí dosť peňazí s vašimi účet za elektrinu a tieto žiarovky sa v zásade platia za seba počas celej svojej životnosti.

Keď príde na počet wattov, potom jednou z prvých vecí, ktoré uvidíte, je, že sa javia ako relatívne nízke, ale v skutočnosti tieto nízke počty watty skutočne zodpovedajú vyššiemu počtu starších verzií.

Najbežnejšie typy žiaroviek E27 LED sa dodávajú s príkonmi od 3,5 W, 4,5 W, do 6 W, 7 W a až do 10 W, čo znamená, že budú vhodné pre množstvo izieb a nastavení a ponúknu vám viac než dostatok svetla pre vaše potreby.

Ekvivalenty so staršími žiarovkami

Aby sme vám ukázali, ako je to dosť svetla, je potrebné poznamenať, že v závislosti od výrobcu bude 3,5 W žiarovka ekvivalentná starej 20 W a keď sa pohnete nahor, zistíte, že 10 W žiarovka môže byť ekvivalentná starých odtieňov 60W.

Pokiaľ ide o odtiene, najobľúbenejší je samozrejme biely a existuje niekoľko rôznych typov, v závislosti od výrobcu, ktorý hľadáte.

Využitie E27

Najbežnejšia je, samozrejme, prirodzená, hoci niektorí ju označujú ako denné svetlo, a všimnete si tiež, že je tu teplá biela a studená biela a tam sú tiež stmievané žiarovky, ak by ste chceli zmeniť jas na vytvárajú určitú atmosféru.

dekorácie žiaroviek

Tieto žiarovky sa častejšie používajú v lampách a hlavných svetlách v rôznych domácnostiach rovnakým spôsobom ako staré verzie Edison, ktoré boli kedysi tak populárne.

Sú ideálne pre malé osvetlenie v rohoch alebo na zvýraznenie určitej oblasti, ale samozrejme klesnú na silu žiarovky, ktorú si kúpite, takže pred jej nákupom premýšľajte o jej umiestnení.

E27 LED žiarovky sú, preto je nová verzia starej skrutkovacej žiarovky Edison, ale namiesto toho sú tieto moderné verzie oveľa efektívnejšie ako kedykoľvek predtým a je ich prevádzka lacnejšia.

Tieto žiarovky budú trvať desaťtisíce hodín bez problémov a pokiaľ si dôkladne premýšľate o tom, koľko svetla potrebujete, budú vám schopné poskytnúť viac ako dostatok svetla pre vaše potreby za zlomok náklady.

Ako vyzerá žiarovka E27?

Ak si viete predstaviť tvar starej žiarovky, ste na správnej ceste.

led e27

Dnes je to iba jeden z rôznych tvarov žiarovky E27.

Je k dispozícii v tvare hrušky, gule, gule, palice, sviečky, trubice, PAR a ďalších. Môžu byť použité v každej miestnosti u vás doma, v hoteloch a reštauráciách.

Vďaka technológii LED dnes máme obrovský výber žiaroviek led e27 v retro štýle. Majú rôzne tvary, farebné alebo číre povrchové úpravy a viditeľné vlákna, rovnako ako stará žiarovka.

Vo filtri vľavo si môžete vybrať, aký tvar chcete pre svoju žiarovku E27.

Žiarovky E27 sú dostupné v rôznych farebných teplotách

Teplota farby sa meria v kelvinoch a označuje, aký farebný tón má svetlo.

Siaha od nízkej teploty farby, ktorá má teplé žiariace svetlo s množstvom červenej farby, až po vysokú teplotu farby, ktorá obsahuje studené svetlo s množstvom modrej farby.

Stará žiarovka mala teplotu farby 2700 K, veľmi teplé biele svetlo.

  • 1700 - 2400K

Vytvára romantický, uvoľnený pocit Používa sa v spálňach a obývacích izbách doma Kúpte si žiarovky E27 LED s veľmi teplou farebnou teplotou

  • 2400 - 2700K

Vytvára príjemnú atmosféru Používa sa v domácnostiach, reštauráciách a hoteloch Kúpte si žiarovky E27 LED s teplou farebnou teplotou

  • 3000K

Používajú sa na relaxáciu aj v produktívnych oblastiach Používa sa v chodbách a kuchyni Kúpte si žiarovky E27 LED s teplou teplotou bielej farby

  • 4000K

Dobré pre produktivitu a koncentráciu Používa sa v kanceláriách a skladoch Kúpte si žiarovky E27 LED s teplotou studenej bielej farby

Sú LED žiarovky E27 stmievateľné?

Sú. Pomocou stmievateľných žiaroviek je možné regulovať jas svetla.

Pri stmievaní sa jas znižuje.

To je obzvlášť dobré, ak chcete mať doma dynamické osvetlenie. Stmievateľné svetlá tiež umožňujú nižšiu spotrebu energie, pretože žiarovka vyžaduje menej svetla.

Ale nekončí to. Existuje žiarovka, ktorú môžete stlmiť farebnou teplotou, nielen jej jasom.

To je možné pomocou zariadení Philips Dimtone a Glowdim od spoločnosti Osram.

Teplotu farieb môžete stlmiť z teplého bieleho svetla 2700 K až po teplé žiarivé svetlo 2200 K.

S rovnakou žiarovkou môžete vytvoriť okolité svetlo pre uvoľnené páteční večery až po funkčnú teplejšiu bielu farbu na čítanie a koníčky.

Časté otázky

Budem potrebovať elektrikára na inštaaláciu žiaroviek E27?

enter image description here

Rozhodne nie. Inštalácia žiaroviek LED E27 je rovnaká ako pri štandardných žiarovkách E27 - stačí ich zaskrutkovať do objímky.

Aký uhol lúča potrebujem?

Uhol lúča sa meria v stupňoch. Širší uhol lúča pokrýva viac svetla svetlom.

Váš výber uhla lúča, rovnako ako farebný variant, je úplne na vás.

Ako vodítko odporúčame použitie širších uhlov lúča v obytných priestoroch, kde sa zhromažďuje veľa ľudí.

Úzky uhol lúča sa na druhej strane často používa na dekoratívne účely alebo na oblasti, na ktoré potrebujete zamerať.