Pochopenie nitrilových a PVC rukavíc

Pochopenie nitrilových a PVC rukavíc

PVC a nitrilové rukavice sú dve z najbežnejších rukavíc používaných pri manipulácii s nebezpečnými a škodlivými chemikáliami. Aj keď sú rukavice veľmi populárne, mnoho ľudí nevie ich rozdiely. Ak máte záujem o kúpu rukavíc, ale neviete, kam ísť, tu je všetko, čo potrebujete vedieť:

Použite

PVC rukavice sú určené na použitie v potravinárskom priemysle, v domácnosti a v údržbárskom priemysle. Je dobré poznamenať, že ich životnosť sa líši v závislosti od odvetvia, v ktorom sa používajú. Napríklad najodolnejšie sa používajú pri manipulácii s žieravinami a rozpúšťadlami používanými v stavebníctve, automobilovom a ťažobnom priemysle.

Nitrilové rukavice sú naopak určené na použitie v laboratóriách a zdravotníckom priemysle, kde pracovníci prichádzajú do styku s patogénmi prenášanými krvou. Rukavice môžete síce opätovne použiť, ale dôrazne sa im odporúča ich ihneď po použití zlikvidovať.

Super na nitrilových rukaviciach je, že nie sú vyrobené z latexu; preto sa nemusíte báť ich použitia, ak ste alergický na latex.

Nitrilové rukavice

Náklady

Aj keď náklady závisia od obchodu, v ktorom nakupujete, a od odolnosti rukavíc, PVC je drahšie ako nitril. Rukavice si môžete kúpiť ako jeden pár, ktorý môžete znovu použiť, alebo ako škatuľku so stovkami jednorazových rukavíc. Aby ste ušetrili peniaze, dôrazne sa odporúča kúpiť si rukavice vo veľkom množstve.

Správne používanie rukavíc

Aj keď sú rukavice zamerané na ochranu pred patogénmi, musíte ich správne používať, aby vám poskytli toľko potrebnú ochranu. Tu sú tipy, ako ich správne používať:

Ruky : skôr ako si ich oblečiete, mali by ste si umyť ruky. Štúdie preukázali, že vírusy a iné patogény môžu preniknúť do rukavíc, ak sú vaše ruky silne znečistené. Aby ste tomu zabránili, mali by ste si predtým, ako si oblečiete rukavice, umyť ruky mydlom a vodou.

Zmena pomocou úloh : je ľahké sa nechať zlákať, aby ste rukavicu na uloženie použili pri rôznych úlohách. To je bežné, ak máte nedostatok peňazí. To ohrozí nielen váš život, ale aj druhú osobu, najmä ak pracujete v nemocnici. Odborníci odporúčajú, aby ste rukavice menili pri zmene úlohy alebo pri znečistení.

Záver

Rukavice sú skvelé a pri správnom používaní vám poskytnú správnu ochranu. Pred použitím ich vždy skontrolujte, či nie sú roztrhané. Mali by ste tiež skontrolovať, či sú správne nasadené.

Rukavice na nitrilové skúšky - dokonalá náhrada za latexové rukavice na zubné účely

Dnes sme náchylní na rôzne druhy infekcií, a preto musíme prijať rôzne preventívne opatrenia. Ak vykonávate povolanie ako zubný lekár, musíte si dávať mimoriadny pozor, pretože musíte pacientovi strkať ruku do úst. Preto je potrebné nosiť rukavice, ktoré slúžia ako ochranný štít proti infekcii. Tieto rukavice sú k dispozícii v jednorazových aj jednorazových formách.

Jedným z našich najväčších zdravotných problémov v dnešnej dobe bolo zachrániť sa pred infekciami. Robíme teda rôzne preventívne opatrenia, ako je pitie filtrovanej vody, nosenie čistého oblečenia umytého v antiseptických čistiacich prostriedkoch atď. Pri tom všetkom máme tendenciu niekedy ignorovať jednu vec, z ktorej existuje maximálna šanca na infekciu, tj. Ruky. Preto je dôležité, aby sme vaše ruky udržiavali čisté, a to nielen pred jedlom, ale vždy, pretože bez toho, aby sme im venovali väčšiu pozornosť, si ich niekedy vložíme do úst.

Ak pracujete v profesii, kde musíte pracovať v laboratóriách alebo na operačných sálach alebo na akomkoľvek inom takom mieste, musíte byť obzvlášť opatrní, ako keď nosíte rukavice, pretože slúžia ako ochranný štít proti infekcii spôsobujúcej choroboplodné zárodky. A ak ste zubár, musíte byť pri vedomí, pretože musíte strčiť ruku do úst pacienta, čo vyžaduje nielen vašu ochranu, ale aj pacienta.

Na trhu je k dispozícii celý rad rukavíc. Latexové rukavice sú veľmi preferované, pretože sú silné a veľmi účinné proti infekcii pri zubných alebo akýchkoľvek chirurgických zákrokoch. Sú vyrobené z latexu z prírodného kaučuku. Ale ak ste rovnako ako mnoho ďalších ľudí alergickí na latex a pri jeho používaní sa u vás objaví svrbenie, kožné vyrážky, kýchanie, slzenie očí alebo akýkoľvek iný príznak, môžete si kúpiť nitrilové rukavice.

Nitrilové rukavice sú dokonalou náhradou pre ľudí alergických na latex. Sú vyrobené zo syntetického kaučuku, ktorý je vysoko odolný voči chemikáliám a kyselinám. Majú veľkú flexibilitu a nereagujú s chemikáliami, rozpúšťadlami, krvou, pretože sú vysoko sterilizované. To je dôvod, prečo je to populárnejšie ako iné štandardné gumené rukavice. Nitrilové skúšobné rukavice sú k dispozícii v normálnych aj dlhších veľkostiach. Rukavice normálnej veľkosti pohodlne padnú na ruky a umožňujú flexibilitu pri pohyboch prstov. Sú ideálne pre tých, ako sú zubári, ktorí musia robiť väčšinou ručnú prácu. Ostatné majú väčšiu dĺžku a spravidla siahajú až po lakte.

Prichádzajú v oboch formách, jednorazových aj jednorazových. Výhodnejšie sú jednorazové, pretože to ďalej znižuje pravdepodobnosť infekcie. Do týchto jednorazových nitrilových rukavíc sa pridáva prášok, ktorý poskytuje hladký dotyk a ak existuje vysoké riziko kontaminácie, môžete siahnuť aj po rukaviciach bez prášku. Tie si tiež získali veľkú obľubu u zubných lekárov v porovnaní s bežnými latexovými.

Pokiaľ ide o náklady, môžu byť trochu nákladnejšie ako latexové, ale stále sú cenovo dostupné, pretože majú dlhšiu životnosť ako prírodné latexové. Rukavice na nitrilové skúšky majú tiež tvarované končeky prstov, protišmykové uchytenie pre zaistenie pohodlia pri mokrej práci a blokovanie vložiek pre ďalšiu pevnosť. Tieto rukavice si môžete kúpiť na akejkoľvek prechádzke v lekárskych obchodoch alebo online obchodoch. Väčšinou sú dostupné v balení po 100 kusoch.